Nyaralóövezeti bérlők segíthetik az egyetemistákat az albérletpiacon (novekedes.hu)

A járványhatás miatt a nagyvárosokból a nyaralótérségekbe költöző munkavállalók miatt lehet enyhébb a verseny a nagyvárosi albérletekért a csúcsidőszak előtt. A Balaton északi partján a kiadó ingatlanok átlagos bérleti díja 280 ezer forint volt július elején, de Balatonfüreden ennél is drágábban kínálták azokat. A déli partot pedig 250 ezer forintos átlagos havi bérleti díj jellemezte. Budapesten havi 140 ezer forintnál tartanak az átlagos bérleti díjak, a nagy egyetemvárosokban – Debrecenben, Szegeden, Miskolcon, Pécsen – pedig havonta átlagosan 85-100 ezer forintot kérnek a tulajdonosok a bérlőktől.

 

Az eladó nyaralók iránti erős érdeklődés az üdülőövezeti lakóingatlanokat már korábban is a befektetők céltáblájára tette, de most a kiadó nyaralók is ötéves keresleti csúcsot döntöttek. Ez a jelenség enyhítheti a bérlők közti versengést a nagyvárosok albérletpiacain, ami most kapóra jöhet az egyetemistáknak és főiskolásoknak – derül ki az ingatlan.com friss elemzéséből.

Nagyvárosból a tópartokra
Az idén, már a nyaralási szezon előtt, az év első hat hónapjában több mint 5 éves csúcsra emelkedett a kiadó nyaralóövezeti ingatlanok iránti kereslet. Ez javarészt a koronavírus-járványnak, azon belül a pandémia során elrendelt karanténnak, ezzel összefüggésben pedig a távmunka és home-office térnyerésének köszönhető.

„A felsőoktatási felvételi ponthatárok jövő heti kihirdetése után az albérletpiacra tartó diákoknak ez sokat segíthet, mert a keresettel rendelkező bérlők egy része a nagyvárosokból a nyaralóövezetekbe költözött. Emiatt a diákoknak nem kell a következő hetekben olyan éles konkurenciaharcra számítani az egyetemvárosok albérletpiacain.” – mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője.

A cikk folytatása itt elolvasható.