A Hangszín/Zene-Kép-Alkotás elnevezésű projekt részeként iskolákban, óvodákban tartottak foglalkozásokat és műhelymunkát a szakemberek, hogy a fiatalok életének részévé váljanak a művészetek – mondta köszöntőjében Brányi Mária alpolgármester.
Hozzátette, az európai uniós TOP-programban megvalósított eseménysorozatot a Művészetek Háza álmodta meg, amely együttműködött több szervezettel – írja a veol.hu.
Hegyeshalmi László képzőművész elmondta, a nyolcrészes programnak több mint ötven eleme volt, amelyekbe összesen több mint ötszáz fiatalt vontak be. A projektben közreműködött az Orlando Énekegyüttes, az Egry Úti Óvoda és a Kukkantó Egyesület. A foglalkozásokon a gyerekek bevonásával többek között azt is vizsgálták, hogyan jön létre egy zenei kompozíció, tárlatvezetéseket tartottak, és minden alkalommal alkothattak is a gyermekek.
Demel Eszter karnagy, zenepedagógus kiemelte, a Kokas-pedagógia – amelyet Kokas Klára zenepedagógusról neveztek el, és zenei alapú művészetpedagógiát jelent – módszerén keresztül a gyerekek zenével, tánccal és improvizációval találkoztak, ami hozzásegítette őket a közösségépítéshez, a személyiségfejlesztéshez. Az óvodában hetente voltak foglalkozások, ami a későbbi zeneiskolai hangszerválasztáshoz is segítséget adott, valamint hangszerbemutatót is tartottak. A program részeként műhelymunkán vehettek részt a Tücsök Vonószenekar és a Gárdonyi kamarazenekar tagjai: előbbit Demel Eszter, utóbbit Kováts Péter, a Mendelssohn Kamarazenekar művészeti vezetője vezette.
A programban szakemberek mentoráltak középiskola előtt álló olyan növendékeket, akik zeneművészeti szakközépiskolában kívánnak továbbtanulni, valamint szalonbeszélgetéseket is tartottak veszprémi és környékbeli származású művészekkel.
A Csermák Antal Zeneiskolában rendezett projektzárón műsort adott a Tücsök Vonószenekar Csaba Ágnes vezényletével, a Gárdonyi Zoltán Ifjúsági Kamarazenekar Demel Eszter irányításával, valamint népzenei bemutatót és táncházat tartott a Gyöngyvirág Népzenei Együttes Bódis Erika vezetésével.