A háromnapos program helyszíne a MATE Georgikon campusa, ahol előadásokat tartanak egyebek mellett a biológiai növényvédelemről, virológiai kutatásokról, a facéliavetések gyomnövényzetéről s az agrártámogatásokról vagy éppen a Növényorvosi Kamara jövőbeni terveiről.
A január 17-19 között zajló esemény megnyitóján prof. Posta Katalin, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem rektorhelyettese kijelentette, e rangos konferencia kapcsán három szó jut eszébe: tradíció, érték, biztonság. Szerinte az első kettő nem igényel magyarázatot, utóbbi pedig utal a folyamatosságra: arra, hogy e fórum mindig várja a szakma képviselőit – tudósított a zaol.hu.
Prof. Posta Katalin úgy folytatta, a növényvédelmet élethivatásként választók számára e szakterület biztos megélhetést ad, a MATE pedig a növényorvos képzés tekintetében itthon piacvezető, az erre a képzésre jelentkezők 75 százaléka az agráregyetemen szerzi meg tudását, végzettségét. A rektorhelyettes leszögezte: „az agrárium s a vidék fejlődése a jól képzett növényorvosok segítségével valósulhat meg”.
Dr. Rózsa László, a Georgikon campus főigazgatója arról beszélt, a gróf Festetics György szellemiségében működő, 226 éves intézmény „élő tradíciót jelent a magyar agrár-felsőoktatásban”. Kiemelte, az elmúlt évtizedben a hazai mezőgazdaság jelentős változásokon ment keresztül, s ezekhez a képzésnek és a kutatásoknak is alkalmazkodni kellett, ezért szükség volt az oktatási rendszer átalakítására, amelynek célja, hogy világszínvonalú modell jöjjön létre.
Ehhez az kellett, hogy „a tradíciókat a modern kor megoldásaival” ötvözzék, s erősödjön a képzés gyakorlatorientált jellege és a szaktárgyak súlya. Az egyik zászlóshajó a növényvédelem, amelynek oktatásában a Georgikon mindig is élen járt, szögezte le dr. Rózsa László.