Több zalai helyszínt is tartalmazó mobilapplikáció segíti a járvány utáni bakancslista tervezését (zaol.hu)

Már több zalai helyszín is elérhető a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) Hungary 360 Tour elnevezésű mobilapplikációjában, amely virtuális túrákra hív, egyelőre az ország 532 pontjára. A telefonra letölthető app Android és iOS rendszerben is elérhető, így senki nem marad ki az élményből, amely valóban pazar, hiszen a természeti csodákat, az épületeket, egyéb turisztikai és kulturális attrakciókat 360 fokos panorámaképek segítségével fedezhetjük fel, és alaposan körbenézhetünk sok helyen belül is. 

Ilyen digitális túrát kínál például a Festetics-kastély, ahol a tűéles képek végigvezetnek a parkon és a kiállítótereken, szinte várjuk, hogy szembejöjjön egy gróf, egy hintó, vagy legalább egy Fenékpusztáról meglógott patás szépség – írja a zaol.hu.

És ha már Keszthely, a város is érintőképernyős kalandra csábít, járhatunk a Balaton-parton, a sétálóutcán és olyan helyszíneken is, ahová talán még a rendszeres látogatók sem jutottak eddig el.

A Kis-Balatonnál is időzhetünk, szinte magunk körül érezhetjük a természet csendjét, ízét, illatát, átmehetünk a kányavári hídon, szétnézhetünk mindkét kilátóból, aztán virtuális barangolásunkat folytathatjuk a Hévízi-tónál, ahol nemcsak felülről, oldalról és mindenféle szögből szemlélődhetünk, hanem bejuthatunk a Tófürdő történelmi épületeibe is, ahol persze minden csilivili és modern.

Fedezd fel most, éld át később! – ez az üzenete ennek a szolgáltatásnak, amely az MTÜ szándéka szerint segít a járvány utáni bakancslista megtervezésében, de tán egy kicsit a pszichológust is helyettesíti, hiszen az élethű virtuális kaland kifejezetten jó szolgálatot tesz éppen most, a pandémia idején. Az applikáció mobilon és tableten is működik, és még csak attól sem kell tartani, hogy elfogy a mobilinternet-keret, ugyanis az összes helyszín letölthető, így a látvány offline is élvezhető.

Az alkalmazás ötlete nem új keletű, a panorámaképek több mint két éve készülnek, van olyan 360 fokos fotó is, amely 120 nagy felbontású képből állt össze, így a legapróbb részletek is jól láthatók.

S ha már kipróbáltuk a kilenc nyelven elérhető applikációt, hát szétnéztünk az országban is. Nos, például a szigligeti vár, a boglári gömbkilátó és a tihanyi apátság se piskóta, s Zebegény és Szentendre is költözésre, de minimum utazásra csábít, hasonlatosan a szegedi Tisza-parthoz.

Az applikációt használva ismét megállapíthatjuk: ezzel az országgal nem nagyon lehet betelni, virtuálisan sem.