Burucs Szabolcs képzőművész, zenész, szövegíró – a Keszthely–Budapest tengely meghatározó kult misszionáriusa. Hévízi tárlatának apropóján beszélgetett művészetről, alkotásról és útkeresésről a likebalaton.hu munkatársa.
Szabolcs kiállításán három – egymással összefüggő – óriás kép fogadja a látogatót és sodródik tovább a szem a térben, majd újra kezdődik a kör és mindig máshol ragad ott a szemlélő, hiszen a sokrétű anyagban bőven akad elgondolkodtató kép, megfejteni való vonal.
– Egy olyan összeállítást hoztam, amelyben a lazább hangvételű képek, illetve grafikák és komolyabb tematikával rendelkezők egyaránt szóhoz jutnak, ezért is ezt a címet kapta a kiállítás, hogy strukturált káosz – hiszen sokszínű a dolog – foglalja össze Szabolcs a tárlat ars poeticáját. – Nem igazán lehet egy szóban meghatározni, hogy mit lát az ember. Cséby Géza szerint filozofikus töltéssel rendelkezik mindegyik kép. Ez valamennyire összefogja a látottakat.
– Az előző tárlatomhoz képest bővült az anyag, mert a meglévő grafikáknak elővázlata is szerepel, illetve egy tanulmányrajz, amelyben vonalstruktúrákból, kaotikus vonalhálóból hogy alakul ki egy kép. Erre is így rá lehet most csodálkozni.
Új utakat keresve
Szabolcsban sokáig érik, növekszik egy-egy kép, tárlatai sora viszont bővült az utóbbi időben, hiszen ez a harmadik kiállítása szűk egy éven belül. Nagyon jólesik, s jeleket küld a tudatalattimnak, ez az érdeklődés a munkáim iránt, lehet, hogy ébreszteni kéne valamit, de annyira még nem érzem magam inspirálva, hogy azt állíthassam, hogy belevágtam a nagyon aktív alkotómunkába. Vannak megrendeléseim és van egy technika, amit most boncolgatok. A keszthelyi Városvédő Egyesület égisze alatt elkezdtünk egy rajzszakkört, amihez bárki csatlakozhat, ebben most nagyon jól érzem magam – írja a likebalaton.hu.