Pályahiba miatt hosszabb menetidőre kell számítani a dél-balatoni vasútvonalon – közölte a Mávinform Facebook-oldalán. (Az igen népszerű dél-balatoni vasútvonalon utazókra ezen a héten rájár a rúd: az elmúlt három napban gázolás miatt, most sínhiba miatt borult a menetrend, és tart sokkal tovább az utazás, ráadásul átszállásokkal, hőségriadó idején – a szerk.)
Mint a Mávinform írja, szombat déltől pályahiba miatt Szabadbattyán és Kiscséripuszta között áll a forgalom, a dél-balatoni vonalon jelentősen, akár 1-2 órával hosszabb eljutási időre kell számítani, Szabadbattyán és Kiscséripuszta között pótlóbuszok közlekednek.
A pályahiba elhárítása az éjszakai órákig eltart, a dél-balatoni vonalon hajnalig pótlóbuszos átszállásra, rövidebb útvonalon közlekedő vonatokra, jelentős késésekre, 1-2 órával hosszabb eljutási időre kell számítani a dél-balatoni vonalon.
A Budapest-Nagykanizsa/Keszthely szakaszon minden vonat helyjegy váltása nélkül vehető igénybe.
Pótlóbuszok közlekednek Székesfehérvár és Lepsény között, a buszok folyamatosan indulnak – olvasható a tájékoztatásban.
- Székesfehérvár és Lepsény között átszállással, kerülő útvonalon is lehet utazni: Székesfehérvár és Csajág között motorvonatok ingáznak, Csajág és Lepsény között pótlóbuszok járnak.