A balatoni szúnyoggyérítésről, az illegális bejárók és horgászkarók eltávolításáról, a műanyagüvegek visszaváltási rendszeréről és a hazai turizmus eredményeiről is tárgyaltak a Balatoni Szövetség konferenciáján. A Balatoni Tudástár elnevezésű program célja az volt, hogy megosszák a társaság tagjaival a jó gyakorlatokat, a sokakat érintő kérdésekre választ kapjanak – a tvkeszthely.hu tudósítása szerint.
Már több éve végzik sikerrel a Balatoni Vízi Polgárőrök az illegális és balesetveszélyes horgászkarók és vízi állások felszámolását. Több önkormányzat is partner ebben. Eddig Keszthely, Gyenesdiás, Vonyarcvashegy és Balatonberény működött velük együtt, ettől az évtől már Balatongyörök, Balatonszemes, Balatonföldvár, Balatonkenese és Ábrahámhegy is a támogatókhoz csatlakozott.
„Tavalyi évben 358-at, tavalyelőtt 456-ot távolítottunk el. Most annyiban szerencsések vagyunk, hogy ebben a dologban , hogy a balatoni vízügyi kirendeltségtől megkaptuk a hatósági felhatalmazást is, hogy nélkülük is eltávolíthatjuk ezeket az élet- és balesetveszélyes horgászkarókat. Nagyon örülök neki, hogy nagyon-nagyon sok polgármesteri hivatal támogatásáról biztosított bennünket. A Balatonon azért van erre szükség, hogy azt biztonságosabbá tegyük, megtisztítsuk ezt a vízfelületet”
– mondta el Kerekes Péter a Balatoni Vízi Polgárőr Egyesület elnöke.
Ennek a fontosságáról is szót ejtettek a Balatoni Szövetség konferenciáján. Mint Pali Róbert elnök elmondta, több stratégiai partnere van a társaságnak. Így a Magyar Turisztikai Ügynökséggel, vagy a VisitBalaton365-el is egyeztetnek folyamatosan. Kiemelte, a verseny-együttműködés a célja a szövetségnek, hogy az önkormányzatok egymástól tanulhassanak, megoszthassák tapasztalataikat a balatoni régió fejlődése érdekében.