Az erdélyi Gyergyószentmiklóson nőtt fel, ahol közvetlenül kapcsolódott az őt körbeölelő természettel. Ahogy a szülőföldjén, úgy Magyarországon is segített neki a természet abban, hogy otthon érezze magát, és hogy szívből szóló dalokat alkosson.
Melyik magyarországi hely áll hozzád a legközelebb?
A Balaton északi partja a kedvencem. A barátaimnak hála ott találtunk elsőként magyarországi szálláshelyet a zenekarral, onnan kezdtünk el járni a koncertekre. Magyarországon ott alakult ki elsőként az otthonérzésem.
Nagyon szeretem a természetközeliséget – úgy nőttem fel Gyergyóban, hogy az erdőbe jártunk gombát, teafüvet és málnát szedni. A hegyek hangulata után a balatoni életérzés áll hozzám a legközelebb. Rengeteg kalandos felfedezés és éjszakai fürdőzés helyszíne volt. Oda kötődik az első lángosos élményem, és ott ittam életemben először fröccsöt. Emlékszem, megkérdezték tőlem, hogy olaszrizlingből vagy szürkebarátból kérem, és azt se tudtam, melyik mi fán terem. Azt gondoltam, hogy a szürkebarát egy vagány, ferences szerzetes-szerű, stílusos bor, ezért azt kértem.
Milyen volt a ház, ahol elsőként alakult ki a magyarországi otthonérzésed?
Egy tágas, ötszobás házat béreltünk, ahova a párjaink is elkísértek minket. A ház közepén volt egy nagy nappali, közösségi tér, alatta pedig egy óriási pince, amit stúdiónak rendeztünk be. Jó pár éven át ott töltöttük a nyári szezont. Egy lemeznyi dalt írtunk ott, és ha a többi környékbeli szállásunkat is beleszámítom, akkor másfél-két lemeznyi számunk készült az északi parton. Az augusztusi balatoni kánikulában írtam a karácsonyi lemezünk felét. A párom által feldíszített pince hűvösében dolgoztam, a teraszon pedig ünnepi dalokat hallgattunk a zenekarral hangosan, inspirációszerzés céljából, miközben a strandolók fürdőgatyában sétáltak le a vízhez.
Milyen további meghatározó élményeid kötődnek a Balatonhoz?
Sportszerető ember vagyok: nyáron szörfözök, télen snowboardozok. Egy-két éve kipróbáltuk a Balatonon az eFoil surföt a barátaimmal. Ez egy SUP-hoz hasonló szörfdeszka, ami egyfajta „lábon” áll a víz felett, és olyan gyors, hogy a vitorlások mellett lehet suhanni vele. Olyan érzés ezzel közlekedni, mint a hegyek között snowboardozni. Ugyancsak itt próbáltuk ki először a motorcsónak után való szörfözést, ami attól különleges, hogy a motorcsónak által generált hullámokon lehet lovagolni a deszkával. Idén pedig kitaláltunk és megvalósítottunk egy közös programot a közönségünkkel: együtt körbetekertük a Balatont biciklivel, ezzel párhuzamosan öt koncertet adott a zenekar az útvonal mentén. Nagyon szép közösségi élmény volt. Az utolsó, rövid, bő húsz kilométeres szakaszt szeptember 22-én teljesítettük. Kőröshegyről mentünk Balatonakarattyára, ahol megtartottuk az utolsó „balaturnés” koncertet.
A cikk folytatása itt elolvasható.