Veszprémből segítenek megcélozni az EU kiaknázatlan forrásait (vehir.hu)

Szeptember közepén megnyílik Veszprémben az Óváros téren a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda első vidéki képviselete, és a Pannon Egyetemmel közös szervezésben a ForrásTÉR közösségi helyiség, ami olyan főként ingyenes szolgáltatásokat kínál a helyi cégeknek, intézményeknek és civil szervezeteknek, amiért a piacon több millió forintot is elkérhetnének mások.

A veszprémi irodába elsősorban olyan kreatívan gondolkodó vállalkozókat, intézményvezetőket és civil szervezetek képviselőit várják, akik tudnak és szeretnek együtt dolgozni és nem riadnak vissza a nemzetközi színtérre való kilépéstől sem – írja a vehir.hu.

Isola Anna, az MFOI veszprémi képviseletvezetője elmondta, hogy már idén április óta jelen vannak a városban, eddig igyekeztek feltérképezni azt a számos értéket, ami 2023-ban az EKF keretében jött létre, vagy akár már korábban itt voltak és alkalmasak arra, hogy magasabb szintre emeljék őket, átlépve az országhatárt is.

„Azt láttuk, és azt a tapasztaltuk, hogy ebben a régióban olyan mennyiségű kreatív szakember, kreatív tudás, kreatív kistérség van Veszprémmel a középpontban, hogy semmiképpen sem szabad hagyni, hogy ez a tudás elvesszen, eltűnjön, máshova kerüljön.”

– mondta Isola Anna. A regionális megközelítés pedig nagyon jól illeszkedik számos olyan Európai Uniós hálózat elképzelésibe, amelyekbe, ha sikeresen és aktív szerepvállalással beemeljük a régiót további fejlődési lehetőségeket teremtünk.

Szeptember közepén nemcsak a helyi képviseletük nyílik, hanem a Pannon Egyetemmel közös szervezésben és fenntartásban a ForrásTÉR közösségi helyiség is. Céljuk, hogy Veszprém és a környék főként kulturális és kreatívipari szereplőinek egy olyan találkozási pontot teremtsenek, ahol vállalkozásfejlesztéssel, képzésekkel és a közvetlen európai uniós forrásokkal kapcsolatos tájékoztatással hozzájárulhatnak a régió további fejlődéséhez.

„Áprilisban kezdődött el az önkormányzattal egy pályázati előkészítése, ami az Európai Városi Kezdeményezéshez kapcsolódik. Itt is jól látszik, hogy ezeknél a pályázatoknál több hónapos felkészülési folyamat szükséges azért, hogy mire a pályázatot kiírják, addigra egy kész koncepcióval kezdjük el felkutatni a nemzetközi partnereket. Ezenkívül a Veszprém 2030 Kft. – ez a cég felel az EKF és több másik veszprémi infrastrukturális beruházásért – már sikeresen szerepelt egy olyan projektben, aminek segítségével az építészek külföldi tanulmányutakon vehetnek részt, hogy az ottani megoldásokat megismerve a megszerzett tudást majd itthon kamatoztassák. Régiós szinten például Ajkával egy fenntarthatósággal kapcsolatos projekten kezdünk dolgozni, ami a városi terek újrahasznosítását támogatja.”

– Sorolta a veszprémi képviseletvezető az eddigi eredményeket, amik Veszprémhez és a régióhoz kapcsolódnak.

Az MFOI veszprémi képviselet, és a Pannon Egyetem együttműködésével létrejövő ForrásTÉR közösségi helyiség szeptember 12-én nyílik az Óváros téren.