“A balatoni strand- és borminősítő megmérettetések után azért indítottuk el idén az Év Balatoni Háza díjpályázatot, hogy megmutassuk milyen a minőség, a példa az építészetben is az üdülőrégióban” – fogalmazott Balassa Balázs, a Balatoni Szövetség (BSZ) elnöke a díjátadó ünnepségen pénteken Tihanyban.
Hangsúlyozta, szakmai zsűri hozta meg a döntést, amelynek elnöke Füleky Zsolt építészeti és építésügyi helyettes államtitkár volt. Összesen 19 érvényes pályázatot nyújottak be az augusztus végi határidőig.
Beruházó-központú építkezés zajlik a Balatonnál
“Merkantilista, beruházó-központú építkezés zajlik a Balatonnál 5-10 éve, ami nem az igazi értékteremtést, hanem a beruházók hasznát tartja elsődlegesnek, ezért nagyon fontos a minőség elismerése a térség építészetében” – üdvözölte az új díjpályázatot Molnár Árpád a Somogy megyei Építészkamara delegáltja, Siófok főépítésze, aki részt vett a zsűrizésben.
A pályázatról
A Nők a Balatonért Egyesület a Balatoni Szövetséggel együttműködve hirdette meg az Év Balatoni Háza pályázatot, amit a Miniszterelnökség Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkársága támogatott.
A kiemelt üdülőövezet területén épült, 2015. január 1. után használatba vett épületekkel lehetett 2018. augusztus 31-ig pályázni három – az év balatoni lakóháza, az év balatoni középülete, és az év balatoni üdülő/ gazdasági épülete – kategóriában.
A díjazottak (a linkekre kattintva fotók is láthatók a díjazottakról):
- az Év Balatoni Lakóháza: Dörgicse, Portushome (tervező: Kovács D. Barna)
- az Év Balatoni Üdülőépülete: Fonyód, nyaraló (felelős építész: Dénes György)
- az Év Balatoni Középülete: Alsóörs, Marina (felelős építész: Szilvási Attila)
- a Nők a Balatonért Egyesület különdíját kapja: Pusztaszemes, Dióliget lakóház (tervező: Villányi Norbert, V. Marton Rozália)
- a Balatoni Szövetség különdíját kapta: Csopak, Schieszl pince (felelős tervező: Tóth Péter)
- a Magyar Építőművészek különdíját kapta: Tihany, Vitorlásiskola (Tervezők: Völgyi Botond, Székely György)