Veszprém
15.00 – 20.00 Mesterségbemutatók és Virgonckodó Játszópark (Óváros tér)
15.30 „Kimegyek holnap az állatkertbe” – a Makám együttes családi koncertje (Óváros tér)
17.00 „Elfeledett táncot jártam” – táncemlékek Veszprém megyéből – a Gerence Hagyományőrző Néptáncegyüttes műsora. Kísér: A Banda. (Óváros tér)
18.00 Ünnepi műsor Sebestyén Márta és Andrejszki Judit közreműködésével
Beszédet mond: Dr. Orbán Balázs
Parlamenti és Stratégiai Államtitkár.
(Szent István Király és Gizella Királyné Szobránál)
19.00 A Holdviola zenekar koncertje (Óváros tér)
21.00 Tűzijáték (Veszprémi Vár)
21.30 A Bagossy Brothers Company koncertje (Óváros tér)
Balatonfüred
SZENT ISTVÁN TÉR
(Esőhelyszín: Római Katolikus Plébánia templom)
10.15 Térzene
10.30 Városi ünnepség
KISFALUDY SZÍNPAD
20.30 Magyar Nemzeti Táncegyüttes – Táncrapszódia
BALATON
22.00 Tűzijáték
Balatonalmádi
20.00 MISKOLCI ILLÉS EMLÉKZENEKAR
21.15 TŰZIJÁTÉK
21.45 ISTVÁN A KIRÁLY KONCERTSHOW
Pápa
Helyszín: Erzsébet liget 1.
18:30 Pápa Város Fúvós Zenekara
19:00 Himnusz
Ünnepi beszéd: Takács Szabolcs, Veszprém megyei kormánymegbízott
Egy ország – zenés irodalmi összeállítás Közreműködik: Csomor Csilla, Kurkó József színművészek, és a Séllyei István énekkar
Koszorúzás az Országzászló emlékműnél Közreműködik: Pápa Város Fúvószenekara, MH Pápa Bázisrepülőtér
Szózat
Rossz idő esetén: Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ színházépülete
Sümeg
9:00 Ünnepi szentmise, Új kenyér megszentelése, megáldása
10:00 „Aki magyar, velünk tart” – Varga Miklós ünnepi műsora
21.00 Tűzijáték
Ajka
16:00 Játszópark
Népi fajátékokkal és alkotó foglalkozással gyermekeknek a művelődési központ parkjában
17:00 Ajka-Padragkút táncegyüttes műsora Kísér: Németh Dénes zenekara
18:00 Pannon Várszínház Ünnepi műsora
Közreműködik: Gazdag Tibor, Kovács Ágnes Magdolna, Baranyi Emma, Papp Lívia
19:50 Ünnepi beszédet mond: Üveges Sándor a Városszépítő Egyesület elnöke
20:00 Zséda koncert
Kb. 21:40 Tűzijáték (A rakétákat a Vörösmarty Iskola udvaráról lövik ki
Várpalota
10:00 Ünnepi szentmise és az új kenyér megszentelése a római katolikus templomban
16:00 Ünnepi köszöntőt mond: Drágánné Fülöp Éva a Várpalotai Járási Hivatal vezetője
Közreműködik: Drágán Evelin
Az új kenyér megszegése, szőlő és bor kínálása
Ünnepi műsor:
Kiss Kata Zenekar
09:00 Ünnepi megemlékezés Inotán, a Készenléti lakótelepen
Ünnepi beszédet mond és az ünnepi kenyeret megszegi: Budai László a Krúdy Gyula Városi Könyvtár vezetője
Közreműködik: Cserregő Néptáncegyüttes
Tapolca
9:15 Ünnepi térzene a Tapolcai Ifjúsági Fúvószenekarral
Helyszín: Fő tér, Szentháromság szobor
10:00 Ünnepélyes zászlófelvonás, koszorúzás
Helyszín: Templom domb
10:30 Ünnepi szentmise
11:30 Ünnepi beszéd, Kenyérszentelés
Helyszín: Templom domb
15:00 Tördemic Néptáncegyüttes
15:45 Csobánc Népdalkör
16:00 Batsányi Táncegyüttes – Táncház
18:00 Hungária Kupa eredményhirdetés
19:00 Palmetta
21:00 Tűzijáték
21:30 Sajcz Gábor harmonika