Páratlan összefogás egy Balaton-felvidéki erdő mélyén  (welovebalaton.hu)

Egyfajta életmódkísérletként tartja magát számon a MediCina Völgy, ahol a természet építésében és elvonulásokon is egyaránt részt lehet venni. Megálmodói például kalákákat szerveznek, amik során egy Balaton-felvidéki erdőben lévő forrás területét alakítják még varázslatosabbá úgy, hogy közben megismerik környezetüket és óvják annak értékeit – írja cikkében a welovebalaton.hu.

A táj- és közösségépítő eseményeken például fával, terméskővel, fűzzel építik ki a területet: a sétaösvények és a lépcsők mellett már gravitációs elven működő zuhanyzó, lábáztató, és egy fűzvesszőkből épített emberi fészek is készült már. Az építés mellett a környezet rendjére is odafigyelnek, például a környék fáit megszabadítják a sérült részektől.

Egyre többen vallják, hogy az egyszerű, a természethez visszanyúló életmóddal lehet biztosítani az egyéni békét és a kiutat a válságokból – írják a MediCina Völgy weboldalán. A Balaton-felvidéki forrás területe különösen alkalmas erre, ahol az elcsendesedés, a környezethez való kapcsolódás és a gyógyító folyamatok támogatása is adott.

Heim-Tóth Miklósék ennek megteremtésére tesznek kísérletet. Miután évek óta használták és figyelték a területet, elhatározták, hogy szelíd módon, a természet maximális tiszteletben tartásával formálják a környéket. Céljuk megvalósításához a Balaton-felvidéki Nemzeti Parktól és Takács Edvárd tájépítésztől is engedélyt kaptak, a Bakonyerdő, a Nagyvázsonyi Fatelep és a Sárvári Arborétum pedig faanyaggal és bambuszrudakkal támogatta őket.

A teljes cikk itt elolvasható.