Magyarország Településeinek Vitorlás Fesztiválja

Június 9-10-én rendezik meg Siófokon a Nemzeti Regattát, amely nem csak egy vitorlásverseny. Az ország számos települése mutatkozik be színpadi programokkal, jellegzetes helyi ételekkel, amellett, hogy aktívabb lakóik vitorlástudásukról és sárkányhajó evezési jártasságukról is számot adnak a közönségnek.

PROGRAMOK

2018. június 9., szombat

9.00 – 09.30     Ünnepélyes megnyitó
9.15 – 10.15     Nézőhajó – Nemzeti Regatta Ms.*
9.30 – 10.00     VITORLÁSVERSENY – 1. előfutam
9.30                  Bajai Symphonic Band
9.45                  Balatonfüredi Néptáncegyüttes
10.00                Balatonmáriafürdői Táncklub
10.15                Dombóvár – Ugrókötél csoport
10.30                Tolnai Ifjúsági Fúvószenekar
10.30 – 15.50   SÁRKÁNYHAJÓ FUTAMOK a Sió csatornán folyamatosan
10.45 – 11.15   Vitorlásverseny 1. előfutam összefoglaló
11.15 – 12.15   Nézőhajó – Nemzeti Regatta Ms.*
11.15                Barcs – Vénusz mazsorettcsoport
11.30 – 12:00   VITORLÁSVERSENY – 2. előfutam
11.30                Dunaharaszti – Óh, mely sok hal terem az nagy….
11.45                Miskolc – a lehetőségek tárháza
12.00                Kiskunmajsa – Mayossa Hagyományőrző Egyesület
12.15                Alsóörs – „Szülőfalunk…” című operettműsor
12.30                Zamárdi – Sulyom néptáncegyüttes
12.45 – 13.15   Vitorlásverseny 2. előfutam összefoglaló
13.00 – 15.00   Települési Ízek Versenye és kóstolók (halételek, grillételek)
13.15 – 14.15   Nézőhajó – Nemzeti Regatta Ms.*
13.15                Siófok – C&M Dance Stúdió TSE – latin fever
13.30 – 14.00   VITORLÁSVERSENY – 3. előfutam
13.30                Balatonboglár – Akusztik-Duó jazz/rock együttes fiatalokból
13.45                Nyim – Betyársors
14.00                Szentes – Seres Brothers: szentesi hangulat
14.30 – 15.00   Vitorlásverseny 3. előfutam összefoglaló
15.30 – 17.00   Király Viktor koncert
17.15 – 18.15   Varázshajó – Nemzeti Regatta Ms.*
18.30 – 19.00   Főzőverseny (hal- és grillételek) eredményhirdetés
19.00 – 20.30   TNT koncert
21.00 – 23.00   DJ Dorián – disco
21.00 – 23.00   Bulihajó – Siófok katamarán*

 

Gyereksziget 10.00-18.00 óra között

„Játékbirodalom” kézműves foglalkozások • Playmobil és BAHART játszósarok • Ugrálóvár, játszóbusz • A rendőrség standjain: rendőrségi gépjármű, valamit kényszerítő eszközök bemutatása • ujjlenyomat készítés • Bűnügyi technikai bemutató • tesztek, tanácsadás, beszélgetés a gyerekekkel színezési lehetőség • rendőrigazolvány készítése, puzzle kirakó • aszfalt rajzok készítése, kitűző készítése • KRESZ – teszt • alkohol szonda teszter • célbadobás, szlalomozás ittas szemüveggel • Katica Tanya animációs foglalkozásai

A társadalmi szerepvállalás jegyében: CSR sarok – Egészségsziget 10.00 és 18.00 óra között

GENERALI Mobil Egészségközpont (szűrőbusz) állapotfelmérés, egészségügyi szűrések
Tűzoltóság, katasztrófavédelem, rendőrség, balesetmegelőzés, bűnmegelőzés, bűnügyi technikai programjai
Határvadász-képzés toborzás

Települések, támogatók standjai, Ízek utcája 9.00-20.00 óra között

Települések – helyi értékek bemutatása • Egyéni programok a standokon
Települési Ízek Versenye 13.00 – 15.00 óráig: hal ételek • grill ételek

 

2018. június 10., vasárnap

9.00 – 09.15     Programismertető
9.45 – 10.45     Nézőhajó – Nemzeti Regatta Ms.*
10.00 – 14.30   SÁRKÁNYHAJÓ FUTAMOK folyamatosan a Sió csatornán
10.00 – 10.30   VITORLÁSVERSENY – 1. negyeddöntő
10.00                Balatonkenese – Country Live Dance
10.15                Harkány – Harka Táncegyüttes
10.30                Enying – gyermek rock&roll táncbemutató
10.45                Siklós – Vivat Bachus énekegyüttes
11.00                Szolnok – Vincze Lilla előadóművész, zongorán kíséri Nagy Zsolt Liszi
11.15 – 12.15   Nézőhajó – Nemzeti Regatta Ms.*
11.30 – 12.00   VITORLÁSVERSENY – 2. negyeddöntő
11.30                Kistarcsa – Dolhai Attila; Bognár Szilvia és a Pannónia Néptáncegyüttes közös produkciója
12.15 – 12.30   Vitorlásverseny 1-2. negyeddöntő összefoglaló
12.45 – 13.45   Nézőhajó – Nemzeti Regatta Ms.*
13.00 – 13.30   VITORLÁSVERSENY – elődöntő, élő közvetítés a kivetítőn
13.00 – 15.00   Települési Ízek Versenye és kóstolók (egytálételek)
13.30 – 14.30   Patikadomb koncert
14.15 – 15.15   Nézőhajó – Nemzeti Regatta Ms.*
14.30 – 15.00   VITORLÁSVERSENY – döntő, élő közvetítés
16.00 – 17.00   Varázshajó – Nemzeti Regatta Ms.*
16.00 – 17.00   Vitorlásverseny, sárkányhajó verseny, vasárnapi főzőverseny eredményhirdetés
17.00 – 18.30   Kowalsky meg a Vega koncert
18.30               Fesztiválzárás

 

Gyereksziget 10.00 és 18.00 óra között

„Játékbirodalom” kézműves foglalkozások • Playmobil és BAHART játszósarok •
Ugrálóvár, játszóbusz • A rendőrség standjain: rendőrségi gépjármű, valamit kényszerítő eszközök bemutatása •
ujjlenyomat készítés • Bűnügyi technikai bemutató • tesztek, tanácsadás, beszélgetés a gyerekekkel színezési
lehetőség • rendőrigazolvány készítése, puzzle kirakó • aszfalt rajzok készítése, kitűző készítése •
KRESZ – teszt • alkohol szonda teszter • célbadobás, szlalomozás ittas szemüveggel •
Katica Tanya animációs foglalkozásai

A társadalmi szerepvállalás jegyében: CSR sarok – Egészségsziget 10.00 és 18.00 óra között
GENERALI Mobil Egészségközpont (szűrőbusz) állapotfelmérés, egészségügyi szűrések
Tűzoltóság, katasztrófavédelem, rendőrség, balesetmegelőzés,
bűnmegelőzés, bűnügyi technikai programjai • Határvadász-képzés toborzás

Települések, támogatók standjai, Ízek utcája 9.00 és 17.00 óra között
Települések – helyi értékek bemutatása • Egyéni programok a standokon
Települési Ízek Versenye 13.00 – 15.00 óráig: egytálételek
Rádió 1 kitelepülés

Dedikálkás 10.00 és 11.00 óra között
10.00 – 11.00 óra között Nyim község standján:
Kozma Dominik világ- és Európa-bajnoki bronzérmes magyar úszó
11.00 – 12.00 óra között Siklós város standján: Vivat Bacchus énekegyüttes
11.30 – 12.30 óra között Szolnok város standján: Vincze Lilla előadóművész

A fesztivál szárazföldi programjaira a belépés díjtalan!