Kormányhivatal: Nem lehet kivágni 342 fát a keszthelyi Balatonparton (24.hu)

 

Pár perccel a határidő előtt megjött a kormányhivatalnak a Balatonparton tervezett, 342 db fa kivágását engedélyező határozat megsemmisítéséről szóló döntése

– közölte levélben a 24.hu szerkesztőségével Weller-Jakus Tamás, a keszthelyi Kisvárosunkért Érdekvédelmi Egyesület elnöke.

A fakivágási engedélyről szóló határozatot korábban megtámadta a kormányhivatalnál a lokálpatrióta szervezet. A kormányhivatal  keddi határozata a korábban kiadott engedélyt megsemmisítette, és a zalakarosi önkormányzati hivatalt új eljárás lefolytatására kötelezte.

Idén májusban írt a 24.hu arról, hogy a balatonparti városban egy helyi védettséget élvező közparkban százas nagyságrendben vágtak ki fákat egy városzöldítést célzó fejlesztési program megvalósítására hivatkozva. Abban az ügyben feljelentés is történt, és a rendőrség nyomozást rendelt el természetkárosítás gyanújával.

Az akkori cikk megjelenése előtt pár héttel adta ki a zalakarosi önkormányzati hivatal a most megsemmisített fakivágási engedélyt, amely egy másik területen, a város balaton-parti sávjában engedélyezett volna hasonló fakivágásokat egy másik, nagyszabású fejlesztési programra hivatkozva – írja a 24.hu.