Barátoktól barátoknak – Tagyon Birtok (likebalaton.hu)

– Sziasztok, isztok egy fröccsöt? – szólítja meg már messziről a Tagyon Birtok gazdája az arra túrázó fiatalokat. A likebalaton.hu interjúja.

Hazánk minden pontjáról lehetett nevezni arra a versenyre, amely idén is a legszebb szőlőbirtokokat díjazta. A versenyzőket száz pontos értékelési rendszer szerint rangsorolták. A Tagyon Birtok lett a legszebb a kisbirtok kategóriában. Dobogós helyen végzett emellett a Folly Arborétum és Borászat és a Tornai Pincészet is.

A tíz hektár alatti, kisbirtok kategóriában választották a legszebbnek a Balatonfüred-Csopak borvidékhez tartozó Tagyon Birtokot. A finom borokról, a pazar panorámáról, a szőlőtermesztésről és persze az elismerésről a birtok tulajdonosával, Kartaly Attilával beszélgetett a likebalaton.hu munkatársa.

– Az értékelési rendszer magában foglalta a borok mellett a gasztronómiai kínálatot is. Az ítészek eljöttek hozzánk és megkóstoltak mindent. Figyelembe vették a miliőt, megnézték a pincét és az ültetvényt is – kezdte a szőlősgazda.

A cikk folytatása itt elolvasható.