Több száz hajó versengett a Pünkösdi Regattán (sonline.hu)

Hosszában szelte át a Balatont a 36. Pünkösdi Regatta mezőnye Balatonföldvártól Keszthelyig. A 245 hajó dolgát nehezítette a gyenge szél, az abszolút győztes egy katamarán lett.

Idén is megrendezték a három napon át zajló Pünkösdi Regattát, amely ezúttal is gyorsasági futammal indult. 245 hajó szelte a habokat. Balatonföldvártól Keszthelyig összesen 50 kilométert tettek meg a versenyzők. A leggyorsabb vitorlás 4 óra 41 perc alatt tette meg ezt a távot.

A sportesemény a vizet kedvelők körében nagy népszerűségnek örvend, hiszen itt a legkülönbözőbb hajóosztályok mellett a leggyorsabb kéttestűek is versenybe szállnak. A 245 indulóból 204 hajó teljesítette a távot. Gyenge szél nehezítette a mezőny dolgát. A kupa abszolút győztese az Eurovit Katamarán volt. A második helyet a RSM DTM csapat szerezte meg, szintén kéttestűvel, a harmadik helyezett és egyben a legjobb egytestű hajó pedig a Helly Hansen Raffica Sailing Team lett.