Tisztújítás előtt a Magyar Vitorlás Szövetség

A Magyar Vitorlás Szövetség 2024. október 16-án tartja tisztújító közgyűlését. A közgyűlésére jelölt tisztségviselők, vagyis az elnök, elnökségi tag és felügyelőbizottsági tagjelöltek a héten mutatták be programjukat. 

A Magyar Vitorlás Szövetség által felkért Jelölő Bizottság szervezte eseményen biztosították a jelöltek számára írásos bemutatkozó anyaguk, motivációs levelük és a betölteni kívánt tisztségükkel kapcsolatos programjuk közgyűlést megelőző személyes megismertetését. A fórumon a két elnökjelölt mellett az elnökségi tag aspiránsok, valamint a felügyelőbizottságba jelöltek mutatkoztak be – írta honlapján a Szövetség.

Prof. Dr. Gellér László Alajos kardiológus előadásában kifejtette, szakmájából kiindulva számára az ember a fontos, így a Szövetségben is számára a vitorlázó lesz a legfontosabb.

Programismertetőjében úgy fogalmazott: az elnök és elnökség legfőbb feladata, hogy teret adjon azoknak a szakértőknek, melyek tapasztalata és tudása alapján transzparens és konszenzusos döntés-előkészítési és döntéshozatali mechanizmusokat lehet létrehozni.

A céljai között említette: fontos megteremteni a lehetőségét, hogy az olimpián kiosztható tíz aranyéremből ne csak kettőre legyen esély. Kiemelte a tehetségek felkarolását, tehetség- és ösztöndíj programok létrehozását. Emellett szólt arról is, hogy meg kell valósítani a Balaton körül, valamint kis tavaknál a jolle kikötők létrehozását, sólyázási lehetőségek biztosítását az amatőr sportolók számára. Kitért arra, is, hogy tovább kell erősíteni a nemzetközi kapcsolatokat, segíteni a külföldi versenyeken való nagyobb részvételt, nem utolsó sorban erősítené az úgynevezett Race Officers, vagyis a versenyrendezők, versenybírók képzését, támogatását.

Haranghy Csaba a Magyar Vitorlás Szövetség jelenlegi elnöke azt kérte a tagságtól, hogy a tisztújítás ne személy-, sokkal inkább értékválasztás legyen.

Úgy vélte: az eddigiektől eltérően sokkal inkább az élsport felé kell fordulnia a Szövetségnek. Fontosnak tartja a vitorlázó bázis stabilitását, meg kell állítani a versenyzők lemorzsolódását. Kijelentette: a jövőben összetartóbb és erősebb Szövetséget szeretne, mely adott esetben jobban tudná segíteni a klubokat.

Az elmúlt időszakot értékelve sikeresnek nevezte az idei olimpiai szereplést, kiemelte, hogy több év kihagyás után ismét működik a szövetségi kapitányi rendszer, valamint pozitív a Szövetség gazdálkodási eredménye. Úgy látja, hogy mára elmúlt a Szövetség háborús időszaka, ugyanakkor a közös hullámhossz még nem alakult ki.

A jövőt illetően kiemelte: fontos egy konszenzusos céltérkép létrehozása, egy hullámhosszon lévő elnökség kialakítása, jobb összmunka, valamint kitárgyalt, konszenzusos stratégia kialakítása.

A további feladok között sorolta az edző, versenyző, valamint a felkészülést segítő szakemberek képzésének kialakítását, kiszámíthatóbb és átláthatóbb finanszírozás megteremtését.

Végül összefoglalva szólt a tradíciók erősítésének fontosságáról, a kis tavak támogatásáról, a vitorlás iskolák erősítéséról, valamint a sólyák kialakításának jelentőségéről.

Az elnökjelöltek bemutatkozóját a felügyelőbizottsági tagjelöltek, valamint az elnökségi tagjelöltek értékelése és programismertetése követte.

A jelölti fórumot a Magyar Vitorlás Szövetség Facebook oldalán élőben közvetítette, mely ezen a linken visszanézhető.