Igazán szeszélyes arcát mutatja az időjárás, a jégesők és graupelzáporok mellett még hó is esett. Míg hazánk nagy részén 10-15 fok volt vasárnap, addig a Bakony térségében rendes lehűlt a levegő: a 646 méter magas Hajag-tetőn mindössze 1,8 fokot mutat a hőmérő.
A magasban fölénk áramló hidegnek köszönhetően így nem csak számtalan helyen alakult ki jégeső vagy graupelzápor a Dunántúl északi felén, hanem a Bakony térségéből hózáporokat, havas esőt is észleltek – írja az idokep.hu.
A tegnap érkezett hidegfront felhőzete délelőtt délkelet felé elhagyta az országot, mögötte az erős március végi napsütésben egyre többfelé megjelentek a gomolyfelhők, melyek a Dunántúlon törtek magasabbra.
A déli óráktól kezdve előbb északnyugaton, majd máshol a Dunántúl északnyugati felén is záporok, zivatarok alakultak ki. Az intenzívebb cellákat apró szemű jég kísérte.