Mozogni hívták a Siófoki Szakképzési Centrum tagintézményeit (sonline.hu)

Márton Eszter és Vargáné Hidvéghy Édua a diákok-tanárok-dolgozók közötti összetartozás erősítése érdekében hozta létre a Mathiász Challenge-t. A teljesítendő táv Magyarország kerülete, azaz 2245 kilométer volt, amelyet futva, bringázva, rollerezve, görkorcsolyázva, sétálva, vagy otthoni eszközök (ellipszistréner, futópad, szobakerékpár) segítségével lehetett megtenni.

Örömünkre szolgált, hogy 304 tanuló és dolgozó aktivizálta magát a digitális oktatás időszakában és a visszajelzések alapján sokan a challenge lejárta után továbbra is mozgásban maradtak

– mondta sonline.hu-nak Vargáné Hidvéghy Édua főszervező.

A 304 versenyző közül már az elején elhúzott a Mathiász és elsőként teljesítette a távot.  Másodikként a Baross ért célba, a harmadik helyen a Krúdy végzett, negyedik a Bacsák, az ötödik pedig a Marcali Szakképző Iskola.

A Mathiász Digitális Közösségi Alkotóműhelyében saját tervek alapján készültek érmek, oklevelek, plakettek. A koordináló tanárokat egy üveg borral lepték meg, amelyet a diákok készítettek.