Az önkormányzati választás Siófokon rendben lezajlott, először alakult (a cigány nemzetiségi önkormányzat mellett) német nemzetiségi önkormányzat – értékelte a csaknem pontosan négy hónapja lezajlott választást dr. Cseh Zita, a Siófoki Választási Bizottság elnöke. Október 10-én a város képviselő-testülete alakult meg, s tettek esküt a június 9-én megválasztott képviselők és a polgármester, az alakuló ülésen megválasztott alpolgármesterek, továbbá a bizottsági kültagok. A polgármester maradt dr. Lengyel Róbert, az alpolgármesterek: dr. Kovács Miklós és dr. Molnár Anita lettek. Egy nappal az alakuló ülés előtt módosult a testület „erőösszetétele” – írja a siofok.hu.
Egy nappal az alakuló ülés előtt a kiliti-töreki 7-es választókerületben győztes Kalfsbeek Harm David jelezte: nem jelölőszervezetei, azaz a Jössz-e, Fidesz, KDNP-szövetség színeiben, hanem függetlenként kíván dolgozni a testületben. Az ülésen ugyanakkor Tóth Gergely (Jössz-e, Fidesz, KDNP) bejelentette, hogy négyen, ő mint frakcióvezető, továbbá Máté Gergely, Nádas Norbert Zoltán és dr. Safar Ahmed frakciót alakítottak, a Becsülettel Siófokért Egyesülethez hasonlóan. A siófoki képviselő-testület végleges „erőösszetétele” tehát: BSE 7, Jössz-e, Fidesz, KDNP 4, független 1 képviselő.
Az új képviselő-testület megszavazta új szervezeti és működési szabályzatát, az öt szakbizottság összetételét, a polgármester és a képviselők illetményét (a városvezetőét törvény határozza meg, így a korábbi marad, a képviselők 2014 óta változatlan tiszteletdíja viszont emelkedik a most induló új ciklusban), valamennyi esetben egyhangú szavazással, kivéve a dr. Lengyel Róbert polgármester (BSE) által jelölt alpolgármestereket: az újrázó főállású dr. Molnár Anita 11 igen és 1 nem voksot kapott a titkos szavazáson, a társadalmi megbízatású dr. Kovács Miklós (BSE) 10 igent és 2 nemet. A bizottságok összetételének megszavazása előtt Nádas Norbert Zoltán (Jössz-e, Fidesz, KDNP) azt javasolta, hogy a cigány nemzetiségi önkormányzat képviselője is kerüljön be a humán bizottságba, de Lengyel Róbert polgármester jelezte: nem támogatja az ötletet.
A most megalakult képviselő-testület még ebben a hónapban újra összeül: október 31-én rendkívüli ülést tart.
Völgyi Lajos az új képviselő-testület legrutinosabb tagja, már a hatodik ciklusát kezdi el képviselőként – és a másodikat a pénzügyi és tulajdonosi bizottság elnökeként.
Öt szakbizottság alakult:
Ebben a ciklusban is öt szakbizottságban dolgoznak a képviselők és a kültagok:
Pénzügyi és Tulajdonosi Bizottság: Völgyi Lajos (elnök), Ráduly-Bagoly Tímea, Juhász Attila, Máté Gergely, Tóth Gergely; Potocskáné Kőrösi Anita, dr. Szabó Zoltán, Imre Viktor.
Idegenforgalmi és Rendészeti Bizottság: Tóth Gergely (elnök), Kenyér Anikó, Kocsisné Várnagy Tünde, Ráduly-Bagoly Tímea, Nádas Norbert Zoltán; Virág Erzsébet, Vincze János, Mecseki Renáta.
Humán és Sport Bizottság: Kocsisné Várnagy Tünde (elnök), Kenyér Anikó, Ráduly-Bagoly Tímea, dr. Safar Ahmed, Kalfsbeek Harm David; Ábrahámné Bacskay Viktória, Havasi Gábor, Nyári Péter, Boruzs János.
Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság: Juhász Attila (elnök), Völgyi Lajos, Kocsisné Várnagy Tünde, Máté Gergely, Nádas Norbert Zoltán; Godena Ferenc, Ságodi Zoltán, Vajthó Ferenc.
Összeférhetetlenségi és Vagyonnyilatkozatkezelő Bizottság: Kenyér Anikó (elnök), Völgyi Lajos, Juhász Attila.
Illetmények, tiszteletdíjak
Polgármester: bruttó 975 ezer Ft/hó + költségtérítés.
Főállású alpolgármester: br. 870 ezer Ft/hó + nyelvpótlék.
Társadalmi megbízatású alpolgármester: br. 370 ezer Ft/hó + költségtérítés.
Képviselők alapdíja: br. 170 ezer Ft/hó, bizottsági tagságért: br. 80 ezer Ft/hó, tanácsnoki tisztségért: br. 130 ezer Ft/hó.
Bizottsági kültagok: br. 80 ezer Ft/hó.