Ultrabalaton: rekord számú résztvevő, lengyel egyéni bajnok (szeretlekmagyarorszag.hu)

23 óra 8 perc alatt futott 221 kilométert az Ultramaraton egyéni bajnoka. A lengyel Andrzej Wereszczak tudta leghamarabb megkerülni a Balatont. Rekordszámú nevező vágott neki idén a ma zárult, három napos 12. Ultrabalaton versenynek: 1300 csapat és 214 egyéni futó próbálkozott meg a tókerüléssel.

A futók egyénileg és legfeljebb 12 fős csapatokban teljesíthették a 221 kilométeres távot. Voltak, akik már hajnalban elindultak, de olyanok is, akik csak kora délután rajtoltak.

A mezőny Balatonaliga, Balatonfüred, Pécsely, Badacsonyörs, Keszthely, Fonyód, Balatonboglár, Siófok, Balatonaliga útvonalon haladt. A versenyzőknek egy különleges helyszínen, a badacsonyörsi Varga Pincészeten is keresztül kellett futniuk.
Az egyéni győztes a lengyel Andrzej Wereszczak lett, aki 23 óra 8 perc alatt futotta le a 221 kilométert.

A női kategóriában Bogárdi Szilvia bizonyult a legjobbnak, ő 26 óra 13 perc alatt ért célba.

A csapatversenyt a Team Irodaberendezés Szeged nyerte 15 óra 42 perces idővel – írja a szeretlekmagyarorszag.hu.