Ikerelléssel világra jött két báránnyal posztolt fotót a Facebook-on dr. Szabó Péter, a MATE keszthelyi Georgikon Campusának főigazgató-helyettese. „Ezek reményeim szerint a következő években teljesen környezet- és klímabarát módon, ragyogóan elvégzik a gyepfelület karbantartását” – fogalmazott az agroinform.hu-nak.
Dr. Szabó Péter a két lacaune báránnyal (Forrás: Facebook)
Dr. Szabó Péter elmondta: az egyes és az ikerellés elég gyakran előfordul a fajtánál, az már ritkább, ha három kicsiny jön a világra, de ilyen is előfordulhat.
A főigazgató-helyettes ejtett pár szót a MATE és a Georgikon aktualitásairól is és elmondta: örvendetes, hogy a MATE a hazai egyetemek sorában bekerült a Top 10-be, ami annak is köszönhető, hogy nagy hangsúlyt fektetnek a képzések magas színvonalának megőrzésére. Nem véletlen, hogy nőtt a jelentkezők száma a Georgikonon is, ahol 400 új hallgató kezdhette meg a tanulmányait tavaly ősszel.