Hagyj el egy mikuláscsomagot! – több balatoni település is csatlakozott (sonline.hu)

Az idén is meghirdették a Hagyj el egy mikuláscsomagot országos akciót. Somogyban Kaposváron, Barcson, Csurgón, Somogyjádon, Gyugyon, Szőlőkislakon, Balatonbogláron, Balatonlellén, Balatonszentgyörgyön és Siófokon érdemes majd nyitott szemmel járni Mikulás napján – írja a sonline.hu.

 

Az akció lényege, hogy meglepetést okozzanak a szervezők és mosolyt csaljanak az emberek arcára december 6-án. A kezdeményezés célcsoportja nemcsak a gyermekek, hanem a felnőttek is, hiszen ki ne örülne egy apró meglepetésnek. Legyünk az a Mikulás, aki december 6-án egyaránt okoz örömet gyermeknek és felnőttnek. Az elmúlt hat évben több mint 30.000 mikuláscsomagot hagytak el az akcióhoz csatlakozók. Idén eddig, több mint 150, somogyból 10 településről érkezett visszajelzés az akcióra.

A csatlakozó településekről készült térkép ide kattintva érhető el.

Ezen a napon nemcsak ajándékozunk, hanem varázsolunk is. Ünnepi hangulatot, örömöt, mosolyt. A legszebb ajándékot mégis azok az önkéntes mikulások kapják, akik csatlakoztak a kezdeményezéshez, hiszen azt a jóleső érzést, hogy boldoggá tettek valakit/valakiket semmi nem múlja felül – írják.