Balaton és FélBalaton Szupermaraton – Ismét remekeltek az eddigi legjobbak

A 10. Balaton Szupermaraton 3. napján sok új, még pihent résztvevővel bővült a mezőny, a négynapos verseny teljesítőihez ugyanis csatlakozott a FélBalaton Szupermaraton kétnapos kihívását választók is – tájékoztattak a szervezők.
Továbbá a szombati napon állhattak rajthoz azok a maratonisták is, akik úgy döntöttek, hogy a Balaton partján futják le a tavaszi szezon első maratonját. Badacsony és Balatonfüred között a klasszikus 42,195 km-es távon lehetett rajthoz állni. A négynapos és a kétnapos mezőny ennél valamivel több, 42,5 km-es távon folytatta a versenyt.

A MaratonFüred 2017-es versenyét Nagy Péter nyerte, a nők között Neisz Eszter ért át leggyorsabban Badacsonyból Balatonfüredre.

Szádvári Judit 3:34:54

A négynapos, klasszikus Balaton Szupermaraton eddigi legjobbjai a harmadik napon is remekeltek. Az egyéni versenyben Steib Péter és Molnár Gitta is hozta az elmúlt napok után tőle megszokott első helyet.

A csapatok legjobbja ezúttal is a Sashegyi Gepárdok lett. A befutót teljesítő csapattag – ahogy eddig minden nap – szombaton is abszolút győztesként ért a balatonfüredi célba.

A női csapatok legjobbika pedig újra a Szilvás Süti és a Tündérek lett.

A napi Maraton+ verseny leggyorsabb futója Mátrai Sándor lett, a nők között pedig dr. Lubics Szilvia futotta a legjobb időt. A 3. nap részletes eredményei:

3. SZONDIS HÖLGYEK 3:25:41 +8:32

Az összetett versenyben a harmadik nap után csak a női egyéni versenyzők között van változás. A mai harmadik helyezett Simon Edina összetettben feljött a harmadik helyre.
Az összetett verseny állását itt lehet megnézni.

Steib Péter három nap után is vezeti a férfi egyéni versenyt.