Veszprém vármegye 27. sebességmérő trafiboxát adták át december 18-án Balatonalmádi Veszprém felőli bevezető szakaszán. Továbbiak telepítését is tervezik egy program keretében, amelynek kezdete óta javultak a sebességtúllépés miatti baleseti statisztikák – írja a veol.hu.
Miért volt szükség az új trafiboxra?
Bercsényi László Balatonalmádi polgármestere beszédében elmondta, hogy Balatonalmádi közlekedésbiztonsága szempontjából egy nélkülözhetetlen beruházás volt a trafibox. Ezen a szakaszon több gyerek is közlekedik, ezért is volt szükség a gyorshajtás megszüntetésére. Káptalanfüreden is van egy szakasz, ahol Balatonfüred felől behajtanak az autósok a városrészre, ahol gyakoriak a balesetek, szerinte ott is szükséges lesz egy sebességmérő telepítésére. Emellett a polgármester fontosnak tartja a térfigyelő kamerarendszer fejlesztését is a közbiztonság érdekében.
Az eseményen részt vett Anda György rendőr ezredes, rendészeti rendőrfőkapitány-helyettes, Borbély Zoltán rendőr alezredes, kapitányságvezető, Reiter Barnabás rendőr alezredes, közlekedésrendészeti osztályvezető és Csizmadia Zoltán rendőr százados, balesetmegelőzési kiemelt főelőadó.
Társadalmi igény volt a sebességmérő kihelyezése
Borbély Zoltán elmondta, a céljuk az, hogy minél kevesebb baleset történjen az utakon. Azon az útszakaszon, ahová kihelyezték a sebességmérőt, nincsen járda, és az ott élők nem érezték magukat biztonságban. A legmagasabb sebesség, amit ezen a szakaszon mértek, 147 km/óra volt, de emellett több 100 km/óra fölötti sebességet is regisztráltak. Az egy-két órás mérések alkalmával általában 10-15 gyorshajtót számoltak. Az eddigi mérési helyhez képest feljebb helyezték el a trafiboxot. A lakosság korábban aláírásokat gyűjtött annak érdekében, hogy sebességmérőt helyezzen ki a hatóság. Az aláírásokat azután az önkormányzat számára továbbították. Vagyis a sebességmérő kihelyezését egy társadalmi szerepvállalás eredményezte – írja a veol.hu.