Az idén első alkalommal az önkormányzat a Lovas Jövőjéért Egyesülettel közösen rendezi meg a Mikulás mesevilága Lovason elnevezésű rendezvényt két lovasi lakos – Kovácsné Kasza Katalin és Úrvölgyiné Szabó Annamária – kezdeményezésére. A Mikulás mesevilága vasárnap délutánig látható a helyi faluházban.
Még augusztusban kereste meg az önkormányzatot a két hölgy az ötlettel, hogy a Mikulás mesevilágát berendeznék a helyi faluház nagytermében. Szó szót követett, jöttek a tettek, a dolgos kezek és 120 négyzetméteren megvalósult az álom, amelyhez többen csatlakoztak az elmúlt hónapokban a településről segítőként – mondta el a veol.hu-nak Sárdi Máté polgármester.
Az elmúlt időszakban ruhákat és kis ajándékcsomagokat varrtak, de sokan segítettek a berendezésben, a berendezési tárgyak adományozásában, beszerzésében. A lovasi polgármester szerint igazi csapatmunka volt ez a folyamat, ami még inkább összekovácsolta a közösséget.
Sárdi Máté elárulta, mindenkit várnak Lovasra, nemcsak helyieket, hanem kistérségi és vármegyei szinten is igyekeznek programot kínálni a hozzájuk ellátogatóknak. Mégpedig csütörtökig 14–19 óráig, pénteken és szombaton 9–20 óráig, míg vasárnap 9–14 óráig.