Ünnepélyes eredményhirdetéssel, tantárgyi- , művészeti- és sportversenyek legjobbjainak jutalmazásával értek véget a héten lezajlott hagyományos Bárdos-napok programjai. Az eseménysorozatot a hungarikumok jegyében szervezte meg idén a névadó születésének 125. évfordulóját ünneplő Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola.
Ezúttal a magyarság csúcsteljesítményeit, a hungarikumokat helyezték a középpontba. A téma jegyében kiállítást rendeztek be, a matematika testépítő verseny keretében született, hungarikumok ihlette diákalkotásokat mutattak be az iskola földszinti és emeleti aulákban, ahogy a versíró pályázatot is erre a témára írták ki – tudósított a tapolcaimedia.hu.
Ez a néhány nap azonban nem csak a versengésről szólt, hanem a közösség erejéről, a kitartásról és a tudás fontosságáról. Megtapasztalhattuk, hogy milyen jó együtt lenni, együtt fejlődni, együtt örülni- hangsúlyozta Vighné Varga Odett igazgatóhelyettes, majd az osztályok képviselői virágot helyeztek el az iskola névadójának emléktáblájánál, a 125 éve, 1899-ban született Bárdos Lajos Kossuth-díjas zeneszerző, zenepedagógus, karnagy, az éneklő ifjúság mozgalom létrehozója tiszteletére.
A megemlékezést a Bárdos Lajos Gyermekkar előadása követte. A Király Eszter vezényletével fellépő iskolai kórus természetesen a tanintézmény névadójának műveiből összeállított dalcsokrot adott elő. A Bárdos-napok alsós ének, képzőművészeti, matematika, olvasási, illetve a felsős nyelvi, iskolai matematika, Bárdos- kupa és versíró verseny győzteseinek járó díjakat Bajner Imre igazgató, Gál Attila intézményvezető-helyettes, Somogyiné Varga Anikó a városi képzőművészkör vezetője és Schmidthoffer Eszter az iskola korábbi tanulója, versíró adta át a tanulóknak. Az ünnepség zárásaként a Bárdos Lajos Gyermekkar előadásában Bárdos L: Jubilate című művét Király Eszter vezényelte.